Okolí

Wellness chata Kaštánek se nachází 600 m od turistického centra Kvildy na pravém břehu Vltavy při výjezdu na Borová Lada. Slouží jako ideální výchozí místo pro cyklisty, lyžaře a běžkaře. Chalupu obklopují mírné kopce a louky, ryzí šumavskou krajinu tak máte na dosah ruky.

Nejbližší okolí chaty

Ubytování v Kaštánku je vzdáleno 600 m od turistického centra, v jehož okolí naleznete informační centrum, poštu, obecní úřad, zastávku autobusů, kostel, obchod se smíšeným zbožím, několik obchodů se sportovním vybavením a restaurace. Chata Kaštánek leží 50 m od pravého břehu Teplé Vltavy a 400 m od sjezdovky. Za chatou je terasa se zahradním krbem, dětské pískoviště s hračkami a dětská houpačka.

Praktické informace a doporučená místa

 •  

  Stravování 

  v některých z blízkých restarací  v obci (Šumava Inn, Hotel Kvilda-Pohoda, Pivovar Kvilda)

 •  

  Chata u sjezdovky (5 minut pěšky)

  K lyžařskému areálu Kvilda s třemi vleky a sjezdovkami, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi, se dopravíte pohodlně pěšky za 5 minut. Pokud jste zkušení sjezdaři, zajeďte si zalyžovat do 15 km vzdáleného Zadova. Další navštěvované lyžařské areály jsou Mitterdorf (40 km), Špičák (55 km), Velký Javor (65 km) nebo Hochficht (80 km).

 •  

  Půjčovna běžek Kvilda (5 minut pěšky) a Zadov (20 minut autem)

  Doplňte si vybavení a vyrazte na běžky. Kvilda nabízí obrovské množství běžeckých tratí, po kterých se dostanete např. k místu, kde pramení Vltava, na Horskou Kvildu a dál. Ve SKI areálu Kvilda si půjčíte nejen běžky, ale i lyže nebo helmu pro vaše dítě.

 •  

  Nejbližší potraviny (5 minut pěšky)

  O obchody s vybavením na sport v Kvildě není nouze, ale obchod s potravinami je zde jenom jeden. Pokud k nám přijíždíte autem, nakupte si do zásoby v nejbližším Vimperku.

Okolí Kvildy

Turistické trasy, lyžařské trasy, cyklotrasy, naučné stezky, sjezdovky. Vyberte si výlet podle ročního období, počasí a hlavně podle svého vkusu.

Tipy na aktivity na Kvildě a okolí